top of page

Arco raj wspinaczkowy dla dzieci - sektor Family San Martino!

Zaktualizowano: 14 sie 2023

Rejon Massone - Family San Martino


✅ KIDS – Ice Age Sector

✅ Junior – Hogwarts SectorDojazd i parking - Sektor położony jest około 2 km od Arco przy sektorze jest niewiele miejsca na parkowanie, uliczki dojazdowe dość wąskie – auta osobowe i mniejsze busy wjeżdżają bez problemu, busy podwyższone i szerokie mają ograniczony wjazd pod sektor. Można wtedy zostawić auto przy głównej drodze Arco – Trento na jednym z parkingów jaki się tam znajduje.

Mapka poglądowa -grafika (fot. 1) ARCO Rock, M. Manica, A. Cicogna, R.Andres, 130 PROPOSALS.5000 LINES, str. 58.; 04/2022.


Podejście - od 5-15min, możliwość dojścia z wózkiem dla dzieci (fot. 1).
Wystawa – południowa


Miejsce a dzieci - Sam sektor jest głównie przygotowany pod wspinaczkę dla dzieci i naukę wspinania. Pod skałą jest bardzo fajny taras zabezpieczony barierką (fot. 3). Barierka jest zrobiona z liny, spokojnie zabezpiecza większe dzieci, małe ruchliwe i ciekawskie dwulatki mogą przecisnąć się przez szczebelki. Za barierką strome zbocze (fot. 4) bardzo interesujące dla naszego 4-latka, który był bardzie zainteresowany samodzielną wspinaczką w tym miejscu, niż wspinaczką z liną na przygotowanych drogach, ku uciesze taty 😉 i stresowi mamy 😬. Na miejscu jest WC.Drogi wspinaczkowe –jest tam kilkanaście dróg dla dzieci, bardzo dobrze obitych (co 40-80cm ring), trudności od 3a do 6b. Wysokość dróg 9-22m.

Bardzo fajnie przygotowanie są stanowiska do nauki wspinania wielowyciągowego na drogach sportowych; (fot. 5-10).

Grafika (fot. 6 i 9) ARCO Rock, M. Manica, A. Cicogna, R.Andres, 130 PROPOSALS.5000 LINES, str. 60-61.; 04/2022.


Rodzaj skały – wapień, wspinanie tarciowe w KIDS – Ice Age Sector i tarciowo siłowe w – Ice Age Sector I Junior.Podsumowanie: Polecamy to miejsce dla rodzin z dziećmi!

Dla starszych dzieci (6+) lub małych dzieci, które usiedzą same w jednym miejscu (a widzieliśmy takie 😉) bardzo komfortowe warunki nawet dla jednego rodzica z dziećmi. Przy małych, ruchliwych i ciekawskich dzieci zalecamy opiekę dodatkowej osoby, bo asekurując jedno dziecko możemy nie być wstanie zapanować nad resztą pociech, które będą chciały eksplorować strome zboczę lub próbować „pokonać” barierki 😉.

54 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page